Fordsierra.cz

Diskuzní fórum příznivců vozů Ford SIERRA
Právě je pát 29. bře 2024 7:24:11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 173 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: "pomocníčci"
PříspěvekNapsal: ned 18. říj 2015 18:29:57 
Offline
SIERRA nejZávislák
SIERRA nejZávislák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 09. led 2007 1:00:00
Příspěvky: 11574
Bydliště: Praha
http://www.auto.cz/deset-otravnych-veci ... cete-89724

Sierra naštěstí patří do doby, kdy žádná z těchto moderních vymožeností ještě nebyla běžně do aut montována...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: "pomocníčci"
PříspěvekNapsal: ned 18. říj 2015 18:57:51 
Offline
SIERRA Úchylák ale Administrátor
SIERRA Úchylák ale Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 03. led 2007 1:00:00
Příspěvky: 12936
Bydliště: Ostrava (Ludgeřovice)
No nevim jestli je principielní zatracování všech tech. vymožeností to pravé. Některé z nich jsou, ba naopak, moc fajn ...

_________________
Sierra '92 sedan 2,0i DOHC RSIII
Wilík Cosworth 4x4 2.0T, ex Jirkakingův, ex Willyho
420 spících poníků, shit happens ...
S-MAX 2,0TDCi 180k Titanium '16


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: "pomocníčci"
PříspěvekNapsal: ned 18. říj 2015 19:09:13 
Offline
SIERRA nejZávislák
SIERRA nejZávislák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 09. led 2007 1:00:00
Příspěvky: 11574
Bydliště: Praha
Který přijde fajn tobě?
A který tě nikdy nezklamal, tedy vždy fungoval jak měl?

Já bych tam naopak zařadil ještě jednu "parádu" navíc a to "elektronický plyn" (plynový pedál, který neovládá škrtící klapku mechanicky).
Tuhle parádu jsem zažil na vlastní kůži, když to bylo relativně nové řešení (tenkrát v nové služební Toyotě), to byla slušná pomsta :-) .


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: "pomocníčci"
PříspěvekNapsal: ned 18. říj 2015 19:45:01 
Offline
SIERRA závislák
SIERRA závislák
Uživatelský avatar

Registrován: ned 23. bře 2008 1:00:00
Příspěvky: 1682
Bydliště: V podstatě bezdomovec
Co se týče toho elektronickými plynu tak jsem znal jednoho prodejce aut a ten mi vyprávěl že potom co tohle začali dávat do aut, tuším že s příchodem euro 5 tak mu lidi jezdili na servis s tím že potřebují dotáhnout lanko k plynu, že tam je vůle a musel jim vysvětlovat že to není vůle ale vylepšení...

_________________
Pokrok je cesta do pekla
Vetešník poddruh pokustón


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: "pomocníčci"
PříspěvekNapsal: ned 18. říj 2015 20:30:20 
Offline
SIERRA člen
SIERRA člen
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. úno 2012 12:47:27
Příspěvky: 990
Bydliště: Kladno, Praha
U te el. klapky strasne zalezi na kalibraci v ECU. Ford je na tom jeste celkem dobre,
i kdyz znat ta absence lanka je, to ano. Jak Focusy, tak Mondea ktera jsem ridil se daji
normalne plynule rozjizdet, hrat si s plynem pri spojce v kluzu apod.
Na rozdil od Astry. Jel jsem v Astre 1.4T (180ps ??) a to byla fakt hruza.
Kdyby to auto bylo moje, tak vyjedu z autosalonu a za par krizovatek/rozjizdeni
se otocim a jdu jim to reklamovat.

Eddie: argument "co te nikdy nezklamalo...." je slaby. Kdybys odsuzoval smahem vsechno co te nekdy zklamalo,
tak vyndas i zarovky z parabol. :-)
Kdyz mi na necem odejde benzinova pumpa, taky nereknu ze priste chci uz jen auto bez pumpy.
Vic elektroniky = vic trablu, jasne. Ale proste jsou to dalsi kusy neceho netrivialniho na palube
a driv, nebo pozdeji, vsechno se nekdy podela.

_________________
Sierra '90 DOHC N9C - Siri (viewtopic.php?f=16&t=9351)
Mondeo MK4 2.5T I5 + nejakej cvoklej chip
Mondeo MK2 1.8 zetec
bylo Scorpio '92 DOHC, Sierra '92 DOHC N9C, Sierra XR4i '90 DOHC N9A, Taunus 2.3V6 '79


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: "pomocníčci"
PříspěvekNapsal: ned 18. říj 2015 20:43:44 
Offline
SIERRA Úchylák ale Administrátor
SIERRA Úchylák ale Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 03. led 2007 1:00:00
Příspěvky: 12936
Bydliště: Ostrava (Ludgeřovice)
Minimálně tyhle bych v autě nevypínal a používal:
Přednárazové systémy
Hlídání slepého úhlu (i když víc prudí oranžovým trjúhelníčkem než pomáhá)
Parkovací kamera
ESP - protiprokluz
Kontrola tlaku pneumatik
Adaptivní tempomat

Teď mi vysvětli proč jsou všechny tyhle systémy k zatracení do pekel???
Nestydím říct, že bych aktivně používal i autonomní řízení auta. Posledních pár měsíců sedím víc v autě než v kanclu a potřebuju kolikrát pracovat za jízdy, takže pomocník, který by za mě řídíl po té nudné dálnici by mi přišel vhod.

_________________
Sierra '92 sedan 2,0i DOHC RSIII
Wilík Cosworth 4x4 2.0T, ex Jirkakingův, ex Willyho
420 spících poníků, shit happens ...
S-MAX 2,0TDCi 180k Titanium '16


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: "pomocníčci"
PříspěvekNapsal: pon 19. říj 2015 9:21:00 
Offline
SIERRA závislák
SIERRA závislák
Uživatelský avatar

Registrován: ned 23. bře 2008 1:00:00
Příspěvky: 1682
Bydliště: V podstatě bezdomovec
Ta kontrola tlaku v pneumatikách je docela drahá sranda co psali ve světě motorů. To je lepší jednou za čas ten tlak změřit.

_________________
Pokrok je cesta do pekla
Vetešník poddruh pokustón


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: "pomocníčci"
PříspěvekNapsal: pon 19. říj 2015 10:14:06 
Offline
SIERRA Úchylák ale Administrátor
SIERRA Úchylák ale Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 03. led 2007 1:00:00
Příspěvky: 12936
Bydliště: Ostrava (Ludgeřovice)
Omezeným způsobem, ale pro orientaci stačící, to umí měřit i ESP.

_________________
Sierra '92 sedan 2,0i DOHC RSIII
Wilík Cosworth 4x4 2.0T, ex Jirkakingův, ex Willyho
420 spících poníků, shit happens ...
S-MAX 2,0TDCi 180k Titanium '16


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: "pomocníčci"
PříspěvekNapsal: pon 19. říj 2015 10:34:35 
Offline
SIERRA člen
SIERRA člen
Uživatelský avatar

Registrován: pon 11. kvě 2009 0:00:00
Příspěvky: 72
Nedá mi to se nezapojit, tak snad prominete. Což o to, pomocníčci jsou, při splnění podmínek celkové 100%ní funkčnosti všeho v autě, supr věc. Jenže jak dlouho vydrží nové auto ve 100%ním stavu??? Mám bratra v konstrukci vývoje v automobilovém průmyslu a když mi sem tam něco řekne, co zrovna řeší a jak se to řeší a hlavně co je priorita veškerého snažení, tak je mi z toho smutno a už nechci vidět nové auto i kdyby mělo milion pomocníčků. Ono i kdyby se snažili sebevíc, jsme jen lidé a vždy budou mít naše výrobky chyby a poruchy. Natož, když se to vyrábí tímto stylem, ušetřit kde se dá, dlouhá životnost je nežádoucí a ideálně, když se to po záruce začne rozpadat.
Mně dnes chybí ta výchova lidí, všude člověk slyší, jak sou tyto pneumatiky super v testech, jak vám zachrání život ten, nebo ten asistent, jak musíte být připoutaní, že to zachrání život!!! Ale nebylo by spíš potřeba těm idiotů říkat: Prostě když prší, tak to klouže!!!! Když mrzne, tak to klouže ještě víc!!!! A žádný asistent vás nezachrání, když pojedete jako idioti!! Jsem z genetrace, co jezdila ještě za minulého režimu a často vzpomínám jak jsme v zimě, hromady sněhu jezdili mnohdy na letních, ještě diagonálních, pneumatikách. A jsem tady, živej a zdravej!! Gró věci, není v pomocníčkách, ale v ukázněnosti a hlavně odpovědnosti člověka. A to jsou dvě věci, které mi dnes chybí, nejen na silnici! Možná si říkáte, co to melu, že to spolu nesouvisí, ale souvisí!! Když ti mladí idioti slyší jen: toto a toto je super, to vás zachrání, vytáhne ze smyku, nedostenete smyk, zabrzdí dřív atd, tak si myslí, že pokoří i přírodní zákony. Provozuji auto ze začátku 90tých let, a už jiné nechci ani zadarmo. Bezpečnost není v systémech, ale v lidech. A ekologie?? Co je ekologického na autě, které byť splňuje EURO 6, jen při své výrobě vytváří obrovskou uhlíkovou stopu, ani při provoru není na nule a poměrně brzy se začne rozpadat a opět znečišťuje svou likvidací, nebo obroským množstvím náhradních dílů ??
To je ono, ta propaganda u toho divadla mi na tom vadí úplně nejvíc!!!
Pardon, nechal jsem se unést...... Martin, Brno.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: "pomocníčci"
PříspěvekNapsal: pon 19. říj 2015 10:50:24 
Offline
SIERRA nejZávislák
SIERRA nejZávislák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 09. led 2007 1:00:00
Příspěvky: 11574
Bydliště: Praha
Barto: co z toho, co jsi vychválil máš ve Focusu (aby bylo jasné, že třeba mluvíš ze zkušennosti a že vše funguje jak má atd.)?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: "pomocníčci"
PříspěvekNapsal: pon 19. říj 2015 10:58:44 
Offline
SIERRA Úchylák ale Administrátor
SIERRA Úchylák ale Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 03. led 2007 1:00:00
Příspěvky: 12936
Bydliště: Ostrava (Ludgeřovice)
Minimálně s následujícíma mám osobní zkušenost a neříkám, že jsou 100%, ale jsou příjemné. Například adaptivní tempomat má problém na víceproudých komunikacích kde je zatáčk, parkovací kamera se zašpiní sajrajtem atp. To ale nic nemění na tom, žejsou to fajn systémy.

Hlídání slepého úhlu (i když víc prudí oranžovým trjúhelníčkem než pomáhá)
Parkovací kamera
ESP - protiprokluz
Kontrola tlaku pneumatik
Adaptivní tempomat

Ve focusu mám samozřejmě ESP a nevidím v tom nic negativního.

_________________
Sierra '92 sedan 2,0i DOHC RSIII
Wilík Cosworth 4x4 2.0T, ex Jirkakingův, ex Willyho
420 spících poníků, shit happens ...
S-MAX 2,0TDCi 180k Titanium '16


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: "pomocníčci"
PříspěvekNapsal: pon 19. říj 2015 11:33:40 
Offline
SIERRA nejZávislák
SIERRA nejZávislák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 09. led 2007 1:00:00
Příspěvky: 11574
Bydliště: Praha
...moje zkušenosti s asistenčními systémy jsou bohužel zdaleka ne 100%.
A to je problém, protože na systém, který nefunguje jak má (jak je deklarováno výrobcem), se dá těžko spolehnout a takový systém spíš obtěžuje, než pomáhá.

Prostě zlatý auta, co tyto systémy nemají a nebo u kterých se dají aspoň deaktivovat (a už i to je často problém).

Za chvíli skončíme špatně... lidi si nebudou umět poradit bez těchto systémů... co bude pak, jako někde poznámky na dokladu, že můžete řídit jen auto s automatickou převodovkou?
Nebo lidi, co po znečištění kamery nebo čidla (třeba bahnem, nebo zmrazky) už ani nedokážou zaparkovat do řady, protože jim auto najednou nepomůže?
Nebo borci, co si myslí, že když to někde přeženou, že si stabilizace vždy poradí, maximálně se rozbliká ten oranžový trojúhelníček s autíčkem ve smyku na palubce? ...jenže tak to nefunguje, fyzikální zákony platí i pro auta s asistenty :-) .
Lidi dnes v podstatě neumí řídit... a je jich čím dál tím víc.

Lidi blbnou... v práci mám kolegu, co má své soukromé auto plné elektroniky a zvykl si na ní... a přesto, že jde o normálního nepřibržděnce v produktivním věku, tak po přesednutí do staršího sl. auta bez elektroniky, už ho za poslední půlrok 3x trošku odřel, páč si tak zvykl, že když mu došlo, že mu auto nepomůže, tak už bylo pozdě.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: "pomocníčci"
PříspěvekNapsal: pon 19. říj 2015 11:37:39 
Offline
SIERRA nejZávislák
SIERRA nejZávislák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 09. led 2007 1:00:00
Příspěvky: 11574
Bydliště: Praha
Jo a další kolega, v jedné předešlé firmě (kde jsme oba dělali správu nemovitostí + autodopravu), ten mě taky rozštípal, až jsem skoro brečel smíchy...
Ředitelská "Škoda auto", první s ESP, tak mi chtěl předvést, jak to funguje... fungovalo až tak, že jsme potom auto museli ze sněhu vyhrabávat a poté vytáhnout jiným "obyčejným autem" bez elektroniky :-) .


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: "pomocníčci"
PříspěvekNapsal: pon 19. říj 2015 11:42:25 
Offline
SIERRA nejZávislák
SIERRA nejZávislák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 09. led 2007 1:00:00
Příspěvky: 11574
Bydliště: Praha
U zmíněného domácího výrobce mám kamaráda (na celkem vysoké pozici) a proto, jak je jakákoliv novinka, mám s ní (už ze zvědavosti) nějakou zkušenost (má vždy nové al. auto a vždy něco zajímavého nabitého vším, co je k dispozici) a ač si on sám loajálně k zaměstnavateli auta vždy chválí... :-) , tak po nějaké době (když už má něco jiného...) sám někdy přizná, že něco opravdu ono nebylo.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: "pomocníčci"
PříspěvekNapsal: pon 19. říj 2015 16:54:37 
Offline
Globální moderátor
Globální moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. srp 2007 0:00:00
Příspěvky: 5570
Bydliště: Krkonoše
No to napsal celkem pěkně.
Kdo neumí jezdit bez elektroniky ten nemá na silnici co dělat, bohužel takových je čim dál tim víc.

_________________
Ford Sierra 3.7i CLX 4x4 1992, Ford Sierra 2.0i GL 1987.
Ford Scorpio 2.9i Ghia 1991, Audi A6 C4 2.5 TDi Quattro 1997.
EX: Ford Sierra XR4x4 '85, Sierra 2.0i CL '92.
EX: Ford Scorpio 24V Cosworth Ghia '94, Scorpio 2.9i GL '92.
EX: Audi 80 B4 1.9 TDi '92, Honda CB 500 '98, AR 155 2.5 V6 '96, AR 145 2.0 QV '96, Peugeot 309 GTi '86, Š. Rapid 130 '86.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: "pomocníčci"
PříspěvekNapsal: pon 19. říj 2015 23:53:55 
Offline
SIERRA Úchylák ale Administrátor
SIERRA Úchylák ale Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 03. led 2007 1:00:00
Příspěvky: 12936
Bydliště: Ostrava (Ludgeřovice)
Jedna věc je umí, nebo neumí, druha věc je komfort přepravy a pohodlí ovládání vozu.

Nebo se snad lépe couvá bez kamery?
Nikdy Vám po 10ti hodinách na dalníci netuhnul kotnik od neustálého korigování plynu?
Nebo snad umíte brzdit každé kolo zvlášť jako ESP?

Porovnáváte jablka s hruškama a to konkrétně "debilitu moderního řidiče" s "funkčními featurami, které dělají jízdu pohodlnější".

Pokud to dál hodláte všem vyvracet, tak si alibisticky obhajujete jen to že ve Vašich autech tyto funkce nejsou. Stejně tak by Vám mohl někdo radit, že je lepší jezdit bez posilovačů a konec konců je i ta střecha luxus. Kdysi existovaly auta bez střechy, ba dokonce koňský povoz na denní ježdění by byl to pravé. Taková absence střechy je lepší pro vychutnání prožitku z počasí ...

_________________
Sierra '92 sedan 2,0i DOHC RSIII
Wilík Cosworth 4x4 2.0T, ex Jirkakingův, ex Willyho
420 spících poníků, shit happens ...
S-MAX 2,0TDCi 180k Titanium '16


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: "pomocníčci"
PříspěvekNapsal: úte 20. říj 2015 7:57:27 
Offline
SIERRA člen
SIERRA člen
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. úno 2012 12:47:27
Příspěvky: 990
Bydliště: Kladno, Praha
el_Barto, z 99% souhlasim. Jsou nektere el. hracky ktere jsou fajn. (el. zatmavene zrcatko, ESP by bylo pro moji zenu asi taky pekne, ...)
Fakt je ale i ten, ze "debilita" dnesnich uzivatelu aut pokrocila. Dnes jezdi kazdy, i ten co by driv nevyjel, protoze by se napr. bal ze na konci cesty nezaparkuje. Spolehat se na to, ze mi auto samo zaparkuje do rady je proste blbost a frajer(ka) co pak odre 5 aut az mu/ji to nebude fungovat by nemel(a) jezdit. Je nebezpecny ne jen pri tom parkovani.

Predepsat vsem ovcim povinne hlidani pneumatik ? Nesmysl.
Ignorant si stejne najde cesticku jak se na to auto vys... Staci se podivat kolik expertu jezdi po dalnici s cepici snehu
protoze "to preci nebudu uklizet, vzdyt to odleti". Kolik lidi ma tlumene serizene jako dalkove, atd.
Kdyz je clovek ignorant, tak mu, a tedy i ostatnim ucastnikum na silnici, nic nepomuze.

_________________
Sierra '90 DOHC N9C - Siri (viewtopic.php?f=16&t=9351)
Mondeo MK4 2.5T I5 + nejakej cvoklej chip
Mondeo MK2 1.8 zetec
bylo Scorpio '92 DOHC, Sierra '92 DOHC N9C, Sierra XR4i '90 DOHC N9A, Taunus 2.3V6 '79


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: "pomocníčci"
PříspěvekNapsal: úte 20. říj 2015 13:45:15 
Offline
SIERRA člen
SIERRA člen
Uživatelský avatar

Registrován: úte 17. led 2012 12:01:42
Příspěvky: 587
Bydliště: Praha
Martin1: tesat do kamene. Taky jezdím od 1974, od 1977 denně se vším, na co řidičák ABCMT stačil. Jsem rád, že mám auto z 1990, které má jen ABS. U Transita mi chyběl jen parkovací pípák, protože jsem se upejpal tažným zařízením dojíždět na "drc".

_________________
nyní: Ford Sierra 2,0 DOHC Hatchback 1990
dříve:Trabant 601 1966
Wartburg 353 com 1969
Ford Cortina 1,6OHV 1972
Ford Cortina 1,3 automat 1968
Ford Taunus 1,6OHC 1979


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: "pomocníčci"
PříspěvekNapsal: úte 20. říj 2015 14:02:17 
Offline
Globální moderátorka
Globální moderátorka
Uživatelský avatar

Registrován: stř 19. bře 2008 1:00:00
Příspěvky: 2956
Bydliště: Pelhřimov
el_Barto píše:
Jedna věc je umí, nebo neumí, druha věc je komfort přepravy a pohodlí ovládání vozu.

Nebo se snad lépe couvá bez kamery?
Nikdy Vám po 10ti hodinách na dalníci netuhnul kotnik od neustálého korigování plynu?
Nebo snad umíte brzdit každé kolo zvlášť jako ESP?

Porovnáváte jablka s hruškama a to konkrétně "debilitu moderního řidiče" s "funkčními featurami, které dělají jízdu pohodlnější".

Pokud to dál hodláte všem vyvracet, tak si alibisticky obhajujete jen to že ve Vašich autech tyto funkce nejsou. Stejně tak by Vám mohl někdo radit, že je lepší jezdit bez posilovačů a konec konců je i ta střecha luxus. Kdysi existovaly auta bez střechy, ba dokonce koňský povoz na denní ježdění by byl to pravé. Taková absence střechy je lepší pro vychutnání prožitku z počasí ...

Amen. (My tu nemáme smajlíka, co ukazuje palec nahoru :-O)

_________________
Audi A4 B5 1,9 TDi
Honda CB600S Hornet
Yamaha FZR 600R ex
Ex Ford Scorpio Ghia 2,9 V6 Ford Sierra 2,0 DOHC ; Ford Scorpio Ghia 2,3i ; Ford Scorpio 2,0i ; Opel Omega 2,5 V6 (omyl); BMW 320i sedan; BMW 316i sedan; Ford Sierra 1,8TD + pár aut na ND
Musím vymyslet taky nějakou hustou narážku do podpisu, očividně to dost frčí :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: "pomocníčci"
PříspěvekNapsal: úte 20. říj 2015 14:14:41 
Offline
Globální moderátorka
Globální moderátorka
Uživatelský avatar

Registrován: stř 19. bře 2008 1:00:00
Příspěvky: 2956
Bydliště: Pelhřimov
Pánové je to vývoj, tvrdit, že lidi, co elektroniku používají, neumí jezdit, je píčovina jako (no snad nemusím dávat totožné příklady, prostě je). Lidi buď jezdit umí, nebo neumí. Tečka.

Dřív se pralo prádlo ve valše a sušilo se na louce. Pak přišla tatramatka.. pak automatická pračka.. teď už jsou pračky i se sušičkou..

Byly povozy, byla auta bez posilovačů řízení a brzd.. atp. První pomocníky využíváte i vy ve svých starých sierrách.

záležitosti jako ABS a ESP nejsou Fordům starším vyšších středních tříd tak neznámé - jako spousta jiných moderních záležitostí (klimatizace, samozatmívací zpětné zrcátko, polohovací paměťové sedačky, vyhřívání oken.. bla bla). Všechno vzniká pro to, aby to zvýšilo pohodlí a komfort jízdy. Zrovna tak podvozky jsou na jiné úrovni...

Jsem ráda, že to tak je, odsuzovat to jedním šmahem je prostě krátkozrakost.

_________________
Audi A4 B5 1,9 TDi
Honda CB600S Hornet
Yamaha FZR 600R ex
Ex Ford Scorpio Ghia 2,9 V6 Ford Sierra 2,0 DOHC ; Ford Scorpio Ghia 2,3i ; Ford Scorpio 2,0i ; Opel Omega 2,5 V6 (omyl); BMW 320i sedan; BMW 316i sedan; Ford Sierra 1,8TD + pár aut na ND
Musím vymyslet taky nějakou hustou narážku do podpisu, očividně to dost frčí :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: "pomocníčci"
PříspěvekNapsal: úte 20. říj 2015 14:41:33 
Offline
Globální moderátor
Globální moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. srp 2007 0:00:00
Příspěvky: 5570
Bydliště: Krkonoše
Samozřejmě sem nemyslel, že kdo jezdí vozem s ESP tak automaticky neumí řídit, ale jak bylo psáno už víše, umoznuje, dodává odvahu, řídit i lidem kteří by si to dříve bez pomocníků neodvážily a spouště mladých to dodává ramena místo toho aby se postupně učily ovládat vůz a pak když systém selže nebo se dostanou za hranice jeho možnosti jsou nebezpeční všem.
Barto rikej si co chceš ale žádnou kameru ani senzory sem nikdy na zaparkované nepotřeboval, zrcátko mi na to přijde jako dostatečně vynález.
Co se týká komfortní výbavy to už je na vkusu každého soudruha, neodsuzuju to, třeba tempomat je super věc, ale osobně mám radši méně výstavy než řešit její nefunkčnost. Cemu se ale musím smát jsou výroky typu: "Bez klimatizace, posilovače, atd. Se nada jezdit."

_________________
Ford Sierra 3.7i CLX 4x4 1992, Ford Sierra 2.0i GL 1987.
Ford Scorpio 2.9i Ghia 1991, Audi A6 C4 2.5 TDi Quattro 1997.
EX: Ford Sierra XR4x4 '85, Sierra 2.0i CL '92.
EX: Ford Scorpio 24V Cosworth Ghia '94, Scorpio 2.9i GL '92.
EX: Audi 80 B4 1.9 TDi '92, Honda CB 500 '98, AR 155 2.5 V6 '96, AR 145 2.0 QV '96, Peugeot 309 GTi '86, Š. Rapid 130 '86.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: "pomocníčci"
PříspěvekNapsal: úte 20. říj 2015 15:05:44 
Offline
SIERRA nejZávislák
SIERRA nejZávislák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 09. led 2007 1:00:00
Příspěvky: 11574
Bydliště: Praha
el_Barto píše:
Jedna věc je umí, nebo neumí, druha věc je komfort přepravy a pohodlí ovládání vozu.

Nebo se snad lépe couvá bez kamery?
Nikdy Vám po 10ti hodinách na dalníci netuhnul kotnik od neustálého korigování plynu?
Nebo snad umíte brzdit každé kolo zvlášť jako ESP?

Porovnáváte jablka s hruškama a to konkrétně "debilitu moderního řidiče" s "funkčními featurami, které dělají jízdu pohodlnější".

Pokud to dál hodláte všem vyvracet, tak si alibisticky obhajujete jen to že ve Vašich autech tyto funkce nejsou. Stejně tak by Vám mohl někdo radit, že je lepší jezdit bez posilovačů a konec konců je i ta střecha luxus. Kdysi existovaly auta bez střechy, ba dokonce koňský povoz na denní ježdění by byl to pravé. Taková absence střechy je lepší pro vychutnání prožitku z počasí ...


...tak to je mazec :grin: , prostě Barto má vždy pravdu a nikdy jinak a každý, kdo si myslí něco jiného je "alibista, co na to nemá" a "chce vlastně cabrio bez posilovače - nebo motokáru, protože je to podle něj jediné správné auto!" A nebo ještě líp, pečeme na auta a přesedáme na koně! A když už se dokonce mluví a naznačuje o "diagnózách", to je teprve něco ("debilita") ...smál jsem se teď docela nahlas, fakt :-D , jestli to byl fór, tak to od tebe Barto beru, jsi svéráz z téměř z Ostravy (to je jak známo "kraj rázovitý").
Ale jestli to myslíš vážně, tak si to pro začátek po sobě znovu přečti a zkus se nad tím zamyslet...
pozn.:
- "funkčními featurami"
Co to je? ...předpokládám že jde o "ČJ-AJ" novotvar (nebo "patvar"), OK jako jazykově vzdělaný smysl dle kontextu chápu :-) .
Zpátky tedy k věcným argumentům a původnímu smyslu diskuse v tomto tématu. Problém je, že se (redaktor, Had, Martin1, nebema, já atd.) snažíme decentně upozornit na to, že s tou funkčností to v některých situacích není zdaleka ono (tedy jako v reklamě nebo na prospektu prodejce).
- "Nikdy Vám po 10ti hodinách na dalníci netuhnul kotnik od neustálého korigování plynu?"
To jsi určitě nechtěl napsat, že ne? Vyznělo by to totiž jako, že nejsi zodpovědný řidič... a nevíš, co jsou bezpečnostní přestávky atd. :-) . Pokud ti totiž tuhne kotník na plynu po mnoha hod. jízdy, tak situaci neřeší adaptabilní "chytrý" tempomat, ale jedině přerušení jízdy...

...to jsou názory. OK každý má právo na názor, ale tady měla být diskuse (je to "diskusní fórum") a ne obviňování ze zpátečnictví :-D a tyhle "soudy, diagnózy atd.".


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: "pomocníčci"
PříspěvekNapsal: úte 20. říj 2015 15:14:40 
Offline
SIERRA nejZávislák
SIERRA nejZávislák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 09. led 2007 1:00:00
Příspěvky: 11574
Bydliště: Praha
Jo a čistě technicky "pomocníčci" jsou asistenční systémy (mají přímí vliv na chování, ovládání a i chování vozidla - zastupují v nějaké fázi řidiče) a komfortní výbava (jako klima, zatmavující se vnitřní zrcátko atd.) je zcela jiná kategorie výbavy (tzn. když nebude správně fungovat vnitřní zrcátko, nebude to mít na jízdní vlastnosti žádný vliv).
To když tu jeden z diskutujících psal o "míchání jablek z Hruškama" (a nebyl to "Láďa") :-) .

A ještě jedna "technická", auto bez střechy je karosářská varianta (konstrukční záležitost) a kupodivu i auta tohoto typů bývají nově vybavena asistenty :-) , stejně jako dodávky, sedany (auto klasické koncepce s tříprostorovou karosérií) a i všechny ostatní karosářské varianty.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: "pomocníčci"
PříspěvekNapsal: stř 21. říj 2015 10:07:33 
Offline
Globální moderátorka
Globální moderátorka
Uživatelský avatar

Registrován: stř 19. bře 2008 1:00:00
Příspěvky: 2956
Bydliště: Pelhřimov
hadXR píše:
"Bez klimatizace, posilovače, atd. Se nada jezdit."


To jsou mé výroky. Teda to s tou klimatizací. A ano, auto bez klimatizace bych už nechtěla ani boha marja. Stačila mi jízda do Chorvatska tvojí alfou, abych měla osypky kdykoliv si představím venkovních 35°C, automobilových 50+ a nemožnost profouknout klimou. Ne, šíbr nefunguje. Prostě ne.
Samozřejmě vydržím v autě bez klimatizace, ale za jakou cenu? Že budu zmordovaná jako kretén? Proč proboha.

A o dost horší level jsou malé děti. Buďto s nima budeš sedět doma na prdeli, jako tomu bylo kdysi (gratuluji, to by mě nebavilo), nebo tu teplotu budeš muset nějak vyřešit, protože jak dlouho myslíš, že zvládne roční dítě jízdu v 50°C? A tohle fakt chceš?

Nebo to můžete dělat jako po staru - když jsme jezdili na dovolenou žigulíkem, vyjelo se holt hóódně brzo ráno (podle vzdálenosti), aby se to stihlo v nějakou přijatelnou dobu dorazit a nebylo to o tom si tu dovolenou znechutit přehříváním organismu :)

A na to taky kašlu, jednou je možnost zařídit si život jinak, tak nevím, proč si ho znepříjemňovat.

_________________
Audi A4 B5 1,9 TDi
Honda CB600S Hornet
Yamaha FZR 600R ex
Ex Ford Scorpio Ghia 2,9 V6 Ford Sierra 2,0 DOHC ; Ford Scorpio Ghia 2,3i ; Ford Scorpio 2,0i ; Opel Omega 2,5 V6 (omyl); BMW 320i sedan; BMW 316i sedan; Ford Sierra 1,8TD + pár aut na ND
Musím vymyslet taky nějakou hustou narážku do podpisu, očividně to dost frčí :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: "pomocníčci"
PříspěvekNapsal: stř 21. říj 2015 10:08:30 
Offline
Globální moderátorka
Globální moderátorka
Uživatelský avatar

Registrován: stř 19. bře 2008 1:00:00
Příspěvky: 2956
Bydliště: Pelhřimov
Eddie: Je zajímavé, že to, co jsi psal na Barta, sedí z 95% spíš na tebe :roll: Zkus se nad tím, co jsi napsal, taky zamyslet..

_________________
Audi A4 B5 1,9 TDi
Honda CB600S Hornet
Yamaha FZR 600R ex
Ex Ford Scorpio Ghia 2,9 V6 Ford Sierra 2,0 DOHC ; Ford Scorpio Ghia 2,3i ; Ford Scorpio 2,0i ; Opel Omega 2,5 V6 (omyl); BMW 320i sedan; BMW 316i sedan; Ford Sierra 1,8TD + pár aut na ND
Musím vymyslet taky nějakou hustou narážku do podpisu, očividně to dost frčí :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: "pomocníčci"
PříspěvekNapsal: stř 21. říj 2015 12:55:46 
Offline
SIERRA nejZávislák
SIERRA nejZávislák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 09. led 2007 1:00:00
Příspěvky: 11574
Bydliště: Praha
anii píše:
Eddie: Je zajímavé, že to, co jsi psal na Barta, sedí z 95% spíš na tebe :roll: Zkus se nad tím, co jsi napsal, taky zamyslet..


Říkám, že každý má svůj úhle pohledu, svůj názor...
Já to dost podrobně rozebral (konkrétní věci, konkrétní příspěvek, i celkem věcně), jestli to chápeš i ty jinak... nenadělám nic, asi opravdu podložená, konkrétní a věcná argumentace v diskusi na některé nezabere a je třeba radši razit hesla a osočovat, případně plést páté přes deváté atd.
Když dojdou argumenty, je právě tenhle způsob nejjednodušší cesta... jen si myslím, že už to pak není racionální diskuse.

Myšlenkový pochod od asistenčního systému (třeba ESP) k autu bez střechy nebo koňskému povozu mi prostě přijde hodně mimo, ale jak říkám, jsou lidi, co mají jiné toky myšlenek... :-) .
Ostatně, když si někdo třeba myslí, že je OK jet 10 i více hodin přes půl Evropy v kuse, a že jeho křeč v kotníku (a potíž s ovládáním auta) v takovém případě elegantně vyřeší třeba adaptabilní "chytrý" tempomat, tak ho asi nemá cenu přesvědčovat, že tohle není dobře (protože to prostě asi těžko pochopí z principu), ale můžu si to zcela oprávněně myslet.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: "pomocníčci"
PříspěvekNapsal: stř 21. říj 2015 18:14:18 
Offline
Globální moderátor
Globální moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. srp 2007 0:00:00
Příspěvky: 5570
Bydliště: Krkonoše
Jako Eddie tím posledním příspěvkem anii trefila hřebíček na hlavičku. I když to nemá s tématem nic společného.

Jinak, ale máš recht v tom, že když někdo neudrží 10 hodin nohu na plynu tak si má dát pauzu nebo jet autobusem.

Anii, ano to s tou klimou je skutečně tvůj výrok, s tím servem nevím, myslím že to vypadlo z úst bývalému kolegovy když na Sprinteru nefungovalo servo, nevím, já s ním rozvezl Prahu bez problému.
A chápu, že jsi děvče a chceš nějakej komfort, ale to s tou klimou už sem slyšel i z úst mnoha chlapů a ty by měly nějaký to nepohodlí vydržet. Neříkám, že musí jezdit v +50C, aby něco dokázaly ať si s klimou klidně jezdí, ale nad čím mi prostě zůstává rozum stát jsou ty výroky, že to bez toho nejde. Nejde to bez motoru a kol, jinak moc víc potřeba není.
Jak je to s dětmi nevím, žádný nemám a jak to bylo když mi byly 2 roky nevím, pravděpodobně jsme jezdily na výlety vlakem bo sme neměly ani na Trabanta.

_________________
Ford Sierra 3.7i CLX 4x4 1992, Ford Sierra 2.0i GL 1987.
Ford Scorpio 2.9i Ghia 1991, Audi A6 C4 2.5 TDi Quattro 1997.
EX: Ford Sierra XR4x4 '85, Sierra 2.0i CL '92.
EX: Ford Scorpio 24V Cosworth Ghia '94, Scorpio 2.9i GL '92.
EX: Audi 80 B4 1.9 TDi '92, Honda CB 500 '98, AR 155 2.5 V6 '96, AR 145 2.0 QV '96, Peugeot 309 GTi '86, Š. Rapid 130 '86.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: "pomocníčci"
PříspěvekNapsal: stř 21. říj 2015 20:52:17 
Offline
Fru Fru
Fru Fru
Uživatelský avatar

Registrován: ned 15. črc 2007 0:00:00
Příspěvky: 3750
Bydliště: Plzeň
Hehe, je vidět že jste tu děti zhýčkané moderní dobou, my co jsme nalítali milion na autech bez ABS, serva, couvacích kamer, asistentů tempomatů kokotin a nesmyslů na to holt koukáme jinak, mě osobně ani jedna z těch věcí řízení neusnadnuje, nechci je v autě, když couvam tak vim jak mam auto velký, jdyž jedu 12 hodin v kuse...jezdil jsem i víc no a co? Nemam na to tak nejedu. ESP a podobný libůstky...když neumim jezdit tak za volant nelezu sakra, míru bezpečnosti na silnici stejně vždy určuje řidič.
Je náledí tak jedu jako na náledí a ne že se spolehnu že auto to zařídí...jen tyhle věci omezují řidičovu bdělost. Brzdící asistenty jsou kapitola sama o sobě...mají to všechny auta? Ne nemají a pokud přede mnou zabrzdí nějaký moderní stroj který má brzdnou dráhu 4x kratší než moje 5 let staré nebo o půl mega levnější auto..tak je to stejně rána do zdi.
Za mě osobně ... chci auto s karburátorem a klidně bez serva, volant utočim

_________________
Sakrblé, kdo mi sežral avatar?

FUCK OFF TUNING!!!
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: "pomocníčci"
PříspěvekNapsal: stř 21. říj 2015 23:09:40 
Offline
SIERRA závislák
SIERRA závislák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. pro 2012 11:38:34
Příspěvky: 1523
Bydliště: Praha 4 - Novodvorská, občas Vrchlabí
Tak pratele. Shodou okolnosti jsem prave v Belgii a mam za sebou cestu dlouhou pres 1000 km. Vlastnil jsem Sierru na denni jezdeni a najezdil jsem s ni mnoho kilometru. Auto to bylo a je uzasne a pohodlne. Cestu jako mam za sebou nyni, bych s ni stejne tak bez nejakych zasadnich problemu zvladl. Presto, jel jsem
Passatem minule generace a rozhodne bych ho nevymenil za Sierru.

Proc bych mel behem takove cesty treba 6x stavet kvuli bolavemu kotniku, kdyz si muzu pustit tempomat a stavet jen 3x. Jsem v pohode, nikomu jsem neublizil, nikoho neohrozil a dorazil jsem treba o 1,5 hodiny drive. A az vymysli nejaky zlepsovak na curani, nezastavim ani jednou a usetrim jeste vice casu.

Proc bych furt hrabal na sterace, kdyz mam senzor a podle potreby mi to stira samo.

Proc bych furt hrabal na topeni a domlouval se s ostatnimi na teplote, kdyz mam vice-zonovou klimatizaci, nastavim si ji jak chci a ona si hlida a koriguje teplotu sama at sviti slunko nebo prsi.

Proc bych oteviral dvere, koukal se dozadu nebo couval az na dotek, pokud mam nekde malo mista, kdyz se muzu pohodlne koukat na kameru a presne vidim, co je za mnou?

Proc by me melo vytacet, ze mi auto na krizovatce chcipne, kdyz me to nijak neobtezuje a pokud ano, muzu si takovou funkci vypnout.

A mohl bych pokracovat jeste dlouho. Jasne, vse by se to dalo bez vetsich problemu zvladnout i bez techto pomocniku. A je nutne si uvedomit, ze je to stale stroj a nikdo, ani automobilky nikdy netvrdi, ze je to spasne. Kdyz jakykoli asistent v nejake chvili nefunguje podle mych predstav, udelam to rucne po staru. Pohnu koleckem na klimatizaci, packou na steraci, zmacknu plyn, ci brzdu, kouknu se do zpetneho zrcatka, kdyz je zaspinena kamera. V cem je problem?

A co se tyce treba ESP, ASR, ci elektricke rucky. Je treba si uvedomit, ze vse je o vyvoji. Kolikrat to muze zareagovat spatne, ale v drtive vetsine pripadu to cloveku pomuze. Mozna mene nam, kteri radi ridi, ale ostatnim, co chteji jen nekam dojet, tak urcite. A nedelejte si iluze, ze takovych lidi nebyla ani drive vetsina. Mozna hodne drive, kdyz se auta startovali jen pakou existovali jen petrolheadi :-) Nicmene vyvoj jde kupredu a nikdo to nezastavi. Nebo zkus Eddie, ci nekdo jiny navrhnout, jak byste tohle chteli resit? :-) Krom toho, vse je otazkou evoluce. To, ze se ted nektere systemy kritizuji nepovede k nicemu jinemu, nez ze se budou dale zlepsovat az budou fungovat dobre. Nikdy nic nefungovalo ihned dokonale a muselo se to postupne doladit. A myslenky, ktere tu nekteri nastinili vedou jen k tomu, ze pri takovem zpusobu uvazovani bychom jako lidstvo nikdy ani nevylezli z jeskyni, protoze ty stare zpusoby a nastroje nam staci. A kdyby nekdo vymyslel treba zapalovac, byli bychom moc zhyckani a uz neumeli rozdelat ohen pomoci kresadel. Je to stejny princip.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: "pomocníčci"
PříspěvekNapsal: čtv 22. říj 2015 1:20:43 
Offline
SIERRA člen
SIERRA člen
Uživatelský avatar

Registrován: pon 15. srp 2011 23:29:14
Příspěvky: 606
A jéje... Stop a start fuck off. Klima je fajn, posilovače taky. Ale kurva nezažil sem človeka kterej, pokud jezdil jen nový auta s esp atp, tak pokaždé ti sráči tvrdili jak jsou ty systémy super, a jak se díky nim na ledu ve 130 nebáli. Však auto to zařídí.... Prostě ne. Některý ty věci jsou pokrok, zlepšení... Posilovač řízení, klima... Atp. Jasně proč ne. Ale esp, asr a tak dále... Tak z toho mám prostě pocit že vychovávají jen ignoranty, kteří se spolehají na auto. Né na sebe. Je to jebat.... A popravdě... Nevychovala mě sierra ale escort pick up 1,8d. A auto který nemá nic, jen 700kg naloženo prostě člověka naučí přemýšlet a ne jen spoléhat na nějakou vyšší sílu.

_________________
Bmw e39 530d 1999
Ford Mondeo Ghia 3,0v6 2005
Ford Escort expres 1,8d 1997
Ford Sierra Ghia 2,0 dohc 1991


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 173 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz